Svetelná terapia má pozitívne účinky na štruktúru červených krviniek, čím zvyšuje ich schopnosť zaobchádzať s kyslíkom, pričom zároveň zlepšuje tok krvi a znižuje krvný tlak. Červené svetlo v rozsahu 663-655 nm a 810 nm je ideálne pre fotobiomoduláciu, pretože má vysoké absorbčné koeficienty v krvi a tkanivách a nízke hustoty energie v porovnaní napr. s UV žiarením. Dosahuje tak vysokú intenzitu fotónu a vysoké biologické účinky ale nevytvára nadmerné teplo.

Svetlo stimuluje mitochondrie buniek, čím zvyšuje energiu a zvyšuje aj funkciu imunitného systému. Infračervené svetlo (v prípade Vielight 810) môže vstúpiť do mozgu z nosovej dutiny a stimuluje aktivitu enzýmu cytochróm c oxidázu a spotrebu kyslíka nervovými bunkami, čo vedie k zvýšeniu energie a zlepšeniu funkcie hojenia.


Výhodou intranasálnej svetelnej terapie Vielight je, že do tela nie sú zavedené žiadne cudzie látky, neužívajú sa žiadne lieky. Táto terapia nemá žiadne vedľajšie účinky. Zariadenia sú odolné a ľahko prenosné. Na použitie potrebujú len jednu batériu AAA, ktorá vydrží cca 3 mesiace. Viac ako polovica užívateľov hlási skoré zlepšenie u nasledujúcich stavov:

 

- bolesti hlavy

- migréna

- bolesť tváre

- rozmazané videnie

- bakteriálne a vírusové ochorenie

- bolesť všeobecne

- zlepšenie chronickej únavy

- poruchy spánku

 

Do dvoch týždňov nastáva zlepšenie:

- vysoká hladina cukru v krvi

- vysoký krvný tlak

- vysoký LDL cholesterol

- traumatické poškodenie mozgu

- mierne kognitívne poškodenie

- chronicky nízka imunita

- depresie

- niektoré autoimunitné ochorenia

- epilepsie

 

Tento výpočet je založený na štúdiách, pozorovaniach a spätnej väzbe pri používaní zariadenia 25 minút denne. Pozorované zlepšenie nemusí hneď znamenať vyliečenie a zlepšenie nemusí byť vždy významné. Boli však zaznamenané aj dramatické zlepšenia aj tam, kde už iné formy terapie nepomáhali. Spoločnosť Vielight Inc. si uvedomuje, že každý človek je jedinečný a na každého môžu prístroje pôsobiť inak. Preto má pre všetkých užívateľov pripravenú možnosť vrátenia výrobku. Ak počas šiestich mesiacov používania nezaznamená užívateľ žiadnu zmenu, môže výrobok v prípade - ak si ho objednal priamo cez stránku výrobcu - vrátiť a bude mu vrátených 80% ceny výrobku.